Tema: CVS Server
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2008.   #17
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@Filip: virtuelna mašina vs zaseban kompjuter - backup cele VM se lako radi i lako se seli na drugi hardver (a skoro sve redom, pa i one besplatne, nude mogućnosti kao kreiranje trenutne slike i onda lako vraćaš sistem u to stanje, itd, itd.) Trebam li tek da pominjem bare-metal virtuelizaciju (trenutno je nemam jer mi jednostavno ne treba, tj. za sada mi obični VirtualPC/VMWare Server Free/VirtualBox rade posao više nego dobro)? Jednostavno, održavanje je lako.


@Djuki: ovo sa Hamachijem radi savršeno (uz izuzetak pomenutih din. adresa, ali ti ne praviš nikakvu "infrastrukturu" kako Filip reče, uvek bi mogao da ukucaš IP u hosts fajl i slično), bar kod mene, a ti vidi, možda ti se svidi. Ja sam na mreži gde mi provajder dodeljuje lokalnu adresu 192.168.x.x, a o nekakvom štelovanju portova ni da pomislim. Prilično zatvoreno, ali Hamachi to rešava kao od šale.

Jes, ima jedna stvar: kompjuter ti mora biti upaljen i sa stalnom vezom na net tako da... ali čisto da znaš i za ovu opciju sa Hamachijem
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 11. 2008. u 01:54.
degojs je offline   Odgovorite uz citat