Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 04. 2007.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Bojan Zivanovic
Imam osecaj da postajem jako dosadan, ali CI ima ImageLib (moze da koristi ImageMagick i GD) koji ti sa 3 linije koda pravi thumbove
Mada ja licno nisam bio zadovoljan kvalitetom novonastalih thumbova kada ih php generise.. Mozda sam prosto perfekcionista
Loš je kvalitet kada se koristi copzimageresized umesto copyimageresampled (GD 2.x) i ako recimo smanjiješ fotku sa 800x600 na 80x80. To ni photoshop ne može da izvuče bez dodatnih intervencija. Tip: kada se puno smanjuje slika, smanjiš sa 800x600 prvo na 400x300 pa na 200x150 pa tek onda na 80x80 ili šta ti već treba za thumb. Pri tom u svakom međukoraku dodati malo unsharpmask. Osim toga, može da se setuje i quality, pa staviš svaki međukorak najbolji kvalitet, a tek poslednji korak staviš recimo 60%.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline