Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2006.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Znaš, meni je jedan od osnovnih principa da koristim ono što mi treba, retko radim više od potrebnog, a pisati klase za rad sa Oracle, ODBC, mssql... i čega god možeš da se setiš je po meni jednostavno gubljenje energije i vremena. Naravno, do trenutka kada ti zatreba. A tada, napišeš jednom i imaš zauvek.

Neki imaju princip da koriste "sve gotovo", znači gotove klase za sve živo, skinute sa neta. Ja sam takođe protiv toga iz najmanje 3 razloga:

1. Ne znaš ni ko je pisao ni šta je pisao, par puta sam se opekao kada sam koristio neki tuđi script koji mi je napravio haos.

2. Unutra ima mnogo koda koji ti nije ni potreban

3. Vreme koje utrošiš da se upoznaš sa "novim" sistemom možeš da iskoristiš da napišeš sam ono šta ti treba, na način koji ti treba i tačno onoliko koliko ti treba.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 01. 02. 2006. u 15:14.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat