Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2012.   #1
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default Ponovo ja i konkurs za posao...

Krajem decembra sam raspisao konkurs za radnika (tehnička podrška/podešavanje kućnih rutera) i opet sam plakao od muke...

Uslov je bio poznavanje osnova umrežavanja, vozačka dozvola, donekle Engleski jezik

Javilo se preko 40 ljudi za 2 sedmice. Od tih 40 ljudi svega 7-8 sam mogao pozvati na razgovor jer su tvrdili da imaju određeno znanje. Od njih 7-8 samo je jedan imamo nekih 30% urađenog testa koji je bio stroga osnova i minimum minimuma poznavanja mreža (da zna šta znači parametar a ne da ga štima samo zato što mu je neko rekao da tako treba)

Šta je interesantno:
- Ljudi se javljaju iako je striktno rečeno da se traži predznanje i onda se znoje kada im se stavi test na sto
- Redovno pišu sa mailova tipa batmanIrobin2001@hotmail.com ili tako nešto što ukazuje na veliku neozbiljnost
- Nekima je bilo teško da otvore svoj email na gmailu recimo pa su posali sa komšijinog maila ili ko zna čijeg
- 98% mailova je totalno nepismeno
- Od njih 40 samo nekoliko je imalo završenu srednju školu koja ima veze sa materijom što ukazuje da većina naroda pojma nema čime želi da se bavi ni u pedesetoj godini a kamoli nakon završene osnovne škole
- Pojedini su čak išli do te mjere da su me trzali na telefon jer nisu imali na računu ili slali poruke da ja njih nazovem jer nemaju na računu
- Pojedini su išli toliko daleko da su me zvali 20 puta nakon prvog razgovora iako sam rekao da ćemo mi njih pozvati
- 80% prijavljenih me pozvalo nakon 17:00h što ukazuje da vjerovatno ne ustaju prije 12h niti traže posao preko dana.
- jedan jedini lik koji zna sve o mrežama i ima ogromo iskustvo nema položen vozački niti želi da polaže.

I tako da ne dužim dalje, ja i dalje tražim momka koji zna podesiti kućni ruter, javiti se na telefon, krimpati utp kabal... Engleski više ne tražim jer je očigledno previše zahtjeva....

I onda se sjetim onog lika iz Mađarske i njegovog teksta pa se zapitam... Narode da li si ti normalan...
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
9 članova zahvaljuje mangia za poruku: