Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2012.   #3
zsteva
twitter ovisnik
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 14.10.2008
Lokacija: Smederevo, Srbija
Poruke: 14
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zsteva is on a distinguished road
Default

Stavish primamljiv kesh u oglas, i nacice se neko ko za veci kesh oce da radi

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Krajem decembra sam raspisao konkurs za radnika (tehnička podrška/podešavanje kućnih rutera) i opet sam plakao od muke...

Uslov je bio poznavanje osnova umrežavanja, vozačka dozvola, donekle Engleski jezik

Javilo se preko 40 ljudi za 2 sedmice. Od tih 40 ljudi svega 7-8 sam mogao pozvati na razgovor jer su tvrdili da imaju određeno znanje. Od njih 7-8 samo je jedan imamo nekih 30% urađenog testa koji je bio stroga osnova i minimum minimuma poznavanja mreža (da zna šta znači parametar a ne da ga štima samo zato što mu je neko rekao da tako treba)

Šta je interesantno:
- Ljudi se javljaju iako je striktno rečeno da se traži predznanje i onda se znoje kada im se stavi test na sto
- Redovno pišu sa mailova tipa batmanIrobin2001@hotmail.com ili tako nešto što ukazuje na veliku neozbiljnost
- Nekima je bilo teško da otvore svoj email na gmailu recimo pa su posali sa komšijinog maila ili ko zna čijeg
- 98% mailova je totalno nepismeno
- Od njih 40 samo nekoliko je imalo završenu srednju školu koja ima veze sa materijom što ukazuje da većina naroda pojma nema čime želi da se bavi ni u pedesetoj godini a kamoli nakon završene osnovne škole
- Pojedini su čak išli do te mjere da su me trzali na telefon jer nisu imali na računu ili slali poruke da ja njih nazovem jer nemaju na računu
- Pojedini su išli toliko daleko da su me zvali 20 puta nakon prvog razgovora iako sam rekao da ćemo mi njih pozvati
- 80% prijavljenih me pozvalo nakon 17:00h što ukazuje da vjerovatno ne ustaju prije 12h niti traže posao preko dana.
- jedan jedini lik koji zna sve o mrežama i ima ogromo iskustvo nema položen vozački niti želi da polaže.

I tako da ne dužim dalje, ja i dalje tražim momka koji zna podesiti kućni ruter, javiti se na telefon, krimpati utp kabal... Engleski više ne tražim jer je očigledno previše zahtjeva....

I onda se sjetim onog lika iz Mađarske i njegovog teksta pa se zapitam... Narode da li si ti normalan...
__________________

blog twitter facebook
zsteva je offline   Odgovorite uz citat