Tema: Zašto, bre?
Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 09. 2007.   #17
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Evo i ja da se javim

Prvo, zelela bih da napomenem da su ovakve situacije (nazovimo ih "hejterske") potpuno normalna stvar u jednom okruzenju gde se okupljaju ljudi iz iste branse, pa bilo to na forumu, zurci ili firmi - i kao takve ih treba i posmatrati. Ko god tvrdi da nije nailazio na tako nesto u svom dosadasnjem radu, nema dovoljno radnog iskustva. Razlika je u tome sto mozda ovde nismo dovoljno upoznati ko je sta do sada uradio.

Zasto smatram da je radno iskustvo bitno (pa i ne samo radno)..zato sto je u ovoj profesiji (a i mnogim drugim) radno iskustvo i projekti koje imamo iza sebe jedina zaista relevantna stavka. Sigurna sam da ima odredjeni broj clanova koji iza sebe imaju zaista impozantne projekte, a o kojima ja recimo nemam pojma (govorim u svoje ime - zato ta stavkica - cisto da neko sad ne pomisli da sam bogom dana da znam svacije projekte ). Ja bih recimo volela, prilikom neke diskusije, da znam sa kim diskutujem - u profesionalnom smislu naravno. Secam se situacije kada sam se na elitu ubila da objasnim jednom clanu o cemu pricam i kada sam padala na provokacije, da bi se na kraju ispostavilo da je to bio jedan apsolutni pocetnik. Da sam znala tu cinjenicu, ne bi me dotaklo niti malko. Mislim da je to jedan od vecih problema ovde, te dolazim i do konkretnog predloga (konacno), a to je da bude obavezna stavka, makar u profilu da se navede CV/projekti - na kraju krajeva, tezimo da budemo forum profesionalaca. Na taj nacin, pocetnik koji postavi pitanje (forum za pocetnicka pitanja) ce znati od koga dobija odgovore, a mi cemo znati kako da posmatramo postove ostalih clanova.

Vec je bio komentar na takav predlog da je to nepotrebno, jer zaboga svi znamo ko je sta radio. E pa tvrdim da ocigledno ne znamo, a i dokazuje se.

Zaista sa odobravanjem i osmehom pratim entuzijazam mladjih clanova (boze, sad zvucim ko baba) ali verujem da im ipak fali koja godinica zivotnog iskustva, ali isto tako primecujem dozu nadobudnosti kod clanova sto sa vise sto sa manje radnog iskustva...smatram da tome nema mesta ovde. bilo bi lepo kada bi smo svi makar sebi na papir napisali sta znamo, sta ne znamo (iskreno ), da malko razmislimo o tome, i da prestanemo da posmatramo sami sebe kao da smo "uhvatili nekoga za nesto". Niko od nas ne zna sve, i ako sigurno neki to tvrde.

__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 06. 09. 2007. u 02:09.
conica je offline   Odgovorite uz citat