Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 03. 2006.   #43
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Conica, tako se u principu radi kod nas na beogradskom ETFu.

Ja sam u prethodnom postu pominjao konkretne stvari vezane za realizaciju jer se tako odvijala prica. Ali, znaci, kod nas se radi po principu - "vi cete lako nauciti alate i sintaksu, a mi sada da vidimo odabrane advanced funkcionalnosti i kako, zasto... odakle je proisteklo i kuda ide" Uporedjujuci Racunarsku tehniku na ETFu sa Fakultetom organizacionih nauka i smer za Informacione tehnologije meni se uvek cinilo da rade na potpuno razlicite nacine. Dok mi cepamo po teorijama, dubioznim analizama, kroz ucenje hardvera od Tjuningove masine do danasnjih dana, preko sistemskog softwarea, operativnih sistema do korisnickog softvera, oni rade konkretne i extra aktuelne stvari jos to umiksuju sa menadzmentom (dakle novcem i zaradom) tako da to izgleda veoma veoma primamljivije. Hardver ih uopste ne interesuje a ako bas moraju da ga pomenu onda ga predstavljaju kao crne kutije. Ovaj nas ETFovski princip ima i mane. Neki od profesora se uljuljkaju u svojoj materiji i to predaju godinama pa neke stvari udju u oblast "istorije racunarstva". Na srecu asistenti su mladi ljudi, ljudi iz prakse (ima i profesora koji su u poslu da me ne shvatite pogresno) tako da se na predavanjima slusa uvek prica bliza nauci, a na vezbama prica bliza praksi i zanatu.

Dakle, citaoci ovog foruma, dodjite na beogradski ETF Vrata su vam uvek otvorena! Mozda cete izgubiti kosu, ali ne ocajavajte, dobicete naocare
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat