Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 12. 2006.   #23
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija
Kakve to veze ima sa korišćenjem debugera u Zend Studiju?
Kako nema? Te ekstenzije upravo se koriste za baš dibagovanje (JavaScript), odnosno za skoro pa nešto što bi čovek mogao nazvati dibagovanje layouta (HTML, CSS), sve sa mogućnošću da "uživo" menjaš isti, baš kao Edit & Cont' mogućnosti nekih dibagera, pa odmah vidiš promene, gledaš nasleđivanje stilova, itd.

Poenta je da bez ovih alata može kao i bez tog dibagera u Zend Studiju. Kao i bez code completion.. sve može, ali jednom kad se proba, teško se ide nazad.

I da, nisam mislio samo na dibager kao prednost ovakvog alata nad tekst editorom.

Citat:
Koristim ZS već 2 godine i ne sećam se da sam jednom pokrenuo debuger namerne (uvek greškom pritisnem F5).
A ako ti ne koristiš dibager, onda nikom ne treba?

Znači tako prilično beskorisna stvar.. pa što je onda nema u Zend Studiju Standard za $99, već upravo moraš da platiš $250 da bi je dobio? Verovatno što nikom ne treba?

Citat:
Btw, $250 za "osnovno sredstvo rada" (što Zend Studio jeste u mom slučaju) je OK cena ako si se bar malo odlepio od prosečne srpske plate. Jednostavno mi toliko pomaže da se davno otplatio (imam licencu za 3.x, ali ću odraditi upgrade kada mi istekne eval za ZS 5.5 sredinom Januara).
$250 je mnogo... pogotovo ako ne koristiš dibager. Čemu onda ne kupiti Standard za $100.

A $250 je mnogo više od $100 i od $0.

Pričam ti priču.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat