Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 03. 2006.   #8
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Nik Čubrilović je prije par dana ostavio kod mene na sajtu komenatar gdje baš čovjek jasno kaže da Ameri uopšte ne obraćaju pažnju na kompanije van USA, bez obzira o kakvom proizvodu se radi. Skype je naravno formalno, na papiru što se kaže, evropska kompanija sa sjedištem u Luxemburgu.
Caboom je napisao isto to u jednoj našoj diskusiji na ES, samo drugim riječima. To su meni rekli iskusni ljudi.

U suštini, čak i gore u prvom tekstu koji sam linkovao kod Caterine, koja je inače član core tima Flickra, u jednom dijelu se provlači ta nota da i kanadske firme imaju isti problem. Nevjerovatno je ali istinito da loš tretman imaju Vankuver ili Toronto i da se takvi gradovi smatraja, da kažem, IT provincijom. Suština je sledeća: za sve ljude van USA koji imaju odličan proizvod i potencijalnu mogućnost da ih kupi neki investitor, prva stepenica jeste da zapale u Silicijsku dolinu (naravno ne čitav tim, ali glavni čovjek i najbolji prodavac svakako), gdje su pak cijene života i iznajmljivanja poslovnog prostora abnormalne i da se u tih nekoliko mjeseci polome oko pronalaženja potencijalnog kupca. Sad kako otići u Dolinu, prenijeti tamo svoju firmu i uopšte opstati par mjeseci (što se može produžiti i na godinu-dvije) pitanje je sad...
mungos je offline   Odgovorite uz citat