Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2006.   #5
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Problem broj 1 u ovoj državi je neadekvatan profesorski kadar, a glavni razlog za to da većina doktora nauka nije imala kvalitetne veze sa praksom u poslu koji predaje.
Slažem se potpuno sa tobom što se tiče problema br. 1 i sa tim da je u kvalitetu profesorskog kadra presudna praksa, odnosno iskustvo iz prve ruke. Takođe mi se dopadaju koraci koje preduzima škola u kojoj radiš. Izuzetno je bitno da se pokušaji u pravcu podizanja kvaliteta ne zasnivaju na ličnom trudu pojedinih entuzijasta, već je uprava visokoškolske ustanove ta koja mora da usvoji trajnu strategiju i primenjuje je na sve katedre podjednako.

Ono sa čime se ne slažem je to da studenti treba da imaju presudan uticaj u ocenjivanju profesora i predmeta. Imam duboku sumnju u objektivnost studentskih procena - oni jednostavno ne poseduju (niti mogu da poseduju) izgrađen mehanizam vrednovanja u smislu da znaju šta je dobro za njihovu buduću karijeru a šta ne. Štaviše, strategija studiranja većine studenata zasniva se na jednom jedinom principu: tzv. "mufte" princip, odnosno linija minimalnog otpora. Što lakše položiti i što manje se mučiti.

Ja poverenje imam jedino u ljude koji su školu završili i neko vreme rade u industriji: jedino oni mogu da imaju uvid u to koji su predmeti i koji profesori bili koliko korisni za to čime se danas bave. Naravno, takvo istraživanje bilo bi danas prilično teško izvodljivo, ali ne i nemoguće.
jablan je offline   Odgovorite uz citat