Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 02. 2006.   #3
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

ja koristim eAccelerator, rad je potpuno transparentan, s tim sto recimo smarty radi u proseku 2-2.5x brze sa eAcceleratorom, tako da nemam nameru da ga deaktiviram. Mozes opusteno da ga stavis kao server-wide ekstenziju (posto se instalira kao zend extenzija). Automatski proverava zadnji modification time svakog fajla koji treba da parsuje. Jasno se vidi da scriptu koji si upravo izmenio treba znacajno duze da se parsuje (ali ne duze nego sto bi mu inace trebalo bez akceleratora), ali onda server load opada poprilicno. Samo obrati paznju - (ne znam za ostale, ali je za eAccel tako) sto mu vise memorije das, manje ce se desavati rekompajliranje skripti (cudna mi cuda )a po defaultu mislim da alocira nekih 50mb za cache. Uspeo sam da popunim tih 50mb sa forumom u localhostu i jos par nekih skripti (a ne secam se tacno, mozda je neka od skripti sasvim slucajno bila typo3, sto objasnjava zauzece kompletnog cache-a )

Opet kazem, ne znam za ostale, ali eaccel imas i za win, pa mozes isprobati kako radi u kom god da si okruzenju.

@bojan: nisi shvatio poentu pitanja. Mozes ti da imas optimizovan kod koji radi keshiranje svega (ako ti je bas stalo do toga), ali ne mozes da skratis vreme potrebno php-u da tvoju skriptu parsuje svaki put kada je ti pokrenes. Tu uskacu akceleratori jer oni cuvaju binarnu verziju tvoje skripte (koja je vec sazvakana za engine), pa nema potrebe da se ceo fajl opet cita i parsuje svaki put kad zahtevas skriptu, vec akcelerator samo prilozi binarnu verziju i gotov posao.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 07. 02. 2006. u 11:25.
zextra je offline   Odgovorite uz citat