Tema: putShare.com
Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 07. 2009.   #39
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@LiquidBrain

Ako zelis da ne shvatim kao prozivku (koja je inace neosnovana) onda preformulisi svoj odgovor.

Ja ne zelim da neciji projekat propadne ili sl, vec je neko zatrazio strucno misljenje na forumu i svako u svojoj struci ima pravo da prokomentarise.

Bilo koji drugi propust (dizajnerski, programerski, marketinski) moze isto tako da se iskoristi u maliciozne svrhe ako postoje ljudi koji zele to da iskoriste. Tako da izdavajanje security-a pada u vodu ...

I da, nema nikakvih osnova da me prijave nadleznim organima jer nema krivicnog dela. Sve sto sam otkrio je otkriveno test vrednostima koje ne mogu da naskode (cak sta vise mogu to izvesti i da se ne primete tako lako u logovima).
Nijednog trenutka nisam imao neovlascen pristup serveru/podacima.

@STELLANOVA

Ako neko pored svog posla, pomaze na forumu, posebno za osetljivu stvar kao sto je "security", onda ne mozes da ocekujes da ce da iznese sve detalje javno.
Vlasnik u svakom trenutku moze da me kontaktira da popricamo o problemu, i naravno
mogu mu skrenuti paznju na neke stvari ali detaljni test ce dobiti uz novcanu naknadu (isto kao za bilo koju drugu uslugu).

Plus, sto na osnovu detalja koje sam rekao i malog pregleda logova moze naci sve propuste.

I ono sto je najbitnije u svemu, ako vec pruzas neki servis gde moras imati poverenje korisnika (i zaradjujes od toga) onda i korisnici moraju biti sigurni u servis koji im se pruza.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat