Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 08. 2006.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao lilit
Jos jedna korisna stvar je zabrana root logina na ssh.
Odlican savet, mada mene mnogo smara kad ne mogu da se ulogujem kao root, zbog sftp-a koji ne ume da promeni korisnika, pa onda ne mogu da normalno editujem fajlove (koristim WinSCP koji ume da edituje fajlove "direktno", i to mi se mnmogo svidja..).

Zato ja samo u hosts.allow dodam par linija:
sshd: xxx.xxx.xxx.xxx/255.255.0.0
po jednu za svaki moj IP (gde je xxx.xxx... IP adresa sa koje se kacim, maskirana tako da se gledaju samo prva 2 polja jer nemam stalni IP, inace bi moglo da se zakuca tacan IP), a u hosts.deny dodam:
sshd: ALL
Nema potreba da se restartuje bilo sta, a nakon ovoga pristup serveru ima samo neko sa istog provajdera kao i ti...

Ovde samo treba paziti da greskom ne zabranis sam sebi pristup serveru, najbolje je ostaviti otvorenu konzolu, izmeniti hosts.allow i onda probati da li moze da se pristupi iz nove konzole, a ako ne moze ona vec otvorena konzola i dalje radi, pa nema frke, samo skines zabranu.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat