Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2010.   #682
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Evo me ponovo, jos smo na slobodi :-) Sorry sto se pre nisam javljao, ali proteklih dana je stvarno bio potpuni haos posto smo morali da pripremimo sve papire vezane za rociste koje smo imali danas u vezi privremenog oduzimanja imovine (nije zavrseno, nastavak 23.2. posle rocista po optuznici), plus da odradimo milion stvari vezanih za funkcionisanje firme, isplate radnika koji su 10 meseci bili bez prihoda, doprinosa. Jednostavno su to neke obaveze koje smo morali da pozavrsavamo za slucaj da nas vrate u pritvor, a kako bi makar drugi mogli da nastave sa svojim zivotima. Naravno, trebalo je provesti i vreme sa porodicom. Znam da razumete, ali obecavam da sam sada tu, nadam se i Jagi uskoro.

Tokom veceri cemo objaviti novi post na KoJeSledeci.com, a ovde cu samo izneti jednu stvar o kojoj bih voleo da ozbiljno razmislite. U ovom trenutku za nas je najbitnije da se branimo sa slobode i uvereni smo da cemo do kraja sudjenja da dokazemo nevinost. Sa druge strane, mislim da je ovo idealna prilika da konacno uradimo svi zajedno nesto za resavanje problema sa kojima se svi suocavamo u proteklih 10-ak godina koliko se vecina nas bavi na razne nacine Internetom. Pokusao sam Torbici da objasnim pre nekoliko dana, nadam se da me je razumeo, da sve sto se dogodilo u prethodnih 10 meseci se za nas i nase porodice ne moze izbrisati i da je sad sve u rukama sudova koji ce u narednih nekoliko meseci doneti odluku po pitanju optuznice. Na kraju krajeva mi cemo jednog dana biti slobodni i konacno cemo moci da odlucimo da li cemo ostati u ovoj zemlji ili ne. Ono sto bi stvarno bilo tuzno je da se i posle ovoga nista ne desi u smislu regulisanja raznih problema sa kojima smo se verujem svi suocavali u proteklih 10-ak godina i da za godinu-dve, pre ili kasnije, ovde okupimo nad zlom sudbinom nekog od nas koji je radio nesto sto neki drzavni sluzbenik misli da je nelegalno ili da zakukamo nad istim problemima nad kojima smo kukali i 2003. i 2006. i danas i za koje smo mislili da ce biti reseni u narednih par meseci. Na zalost tih narednih par meseci jos uvek nije doslo.

Mislim da bi stvarno trebali da pokusamo. Uvek ostaje opcija da se svi pokupimo i odemo iz ove zemlje, ali racunam da nam to uvek postoji kao opcija. Dusan i ja smo stvarno zahvalni na i podrsci i svemu sto ste ucinili u proteklom periodu. Na zalost nas pravni sistem funkcionise kako funkcionise i to po pitanju pritvora puno ne moze pomoci, ali je ogromna pomoc na mnogim drugim poljima. Sa druge strane mi smo u situaciji da 2010. ne postoji zvanicni sudski vestak za bilo kakve probleme u vezi internet poslovanja, da je Moneybookers kladionica ili makar sredstvo za pranje novca, da sa interneta vrebaju pedofili i siledzije....i vec 10 godina nismo mrdnuli ni korak od pocetka. Kod nas je Internet jos uvek novotarija.

Gamebookers su Bugari 2006. godine prodali PartyGamingu za 102 miliona evra. U Srbiji 2010. ne postoji online kladionica i ne organizuje je cak ni DLS koja ima monopol od 2006. nad tim poslom. Ovde neki ljudi ne veruju da je moguce ostvariti pola miliona evra prihoda od affiliate marketinga u toku nekoliko godina. Mislim, mozemo da sedimo i ne radimo nista, manje vise svima nama sa ovog foruma ce biti dobro ma gde da zivimo i najverovatnije je da se ovo nece desiti vise nikom u narednih godinu-dve. Ja nad svojom sudbinom ne zelim da kukam, to je sto je i moramo se nositi sa tim. I gore stvari ljudi preguraju preko ledja, pa prezive, ali bih stvarno voleo da niko sutra ne bude u ovoj situaciji zato sto nas je mrzelo da se organizujemo i neke stvari konacno definisemo i resimo.
djoca je offline   Odgovorite uz citat