Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 10. 2010.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

moj vam je savet da bezite od zivotnog osiguranja, sem u varijanti kad stvarno zelite da osigurate svoje telo/zivot. To nije penziono osiguranje, i na kraju uglavnom dobijas manje para nego da si pare orocavao u banci ili ulozio u neki fond ili penzijsko osiguranje. Oni ti garantuju da ce ti dati nazad samo one pare koje si ti uplatio i mali deo dobiti, ako je bude. A dobit je uglavnom ostvarena isto kao kod fondova (tj. sa istim rizicima), samo dobijes znatno manji procenat dobiti nego da si odmah ulozio pare u neki konzervativni porfolio preko fonda ili direktno na berzi. Takodje ne padajte na price agenata kako je "taj i taj slomio nogu na skijanju pa dobio brdo para", to su meni izmedju ostalog prodali, ali se posle ispostavilo da se naknada isplacuje samo za invaliditet ili smrt. Ako si samo slomio ruku ili nogu ili bio u bolnici krace od valjda 15-tak dana, ne dobijes ni dinara . Osnovna polisa kod vecina drustava pokriva samo stvarno teske povrede sa trajnim posledicama. Pise to sve u polisi, naravno, ali agenti ti ispricaju romantizovanu verziju, a posto je bila prijateljica u pitanju nisam se udubljivao u detalje, i sad sam zaglavljen sa placanjem polise na 20 godina. A jedini nacin da stvarno profitiram od polise je da umrem, sto bas i nije neki deal :P

EDIT: Btw, uredno sam pre par meseci dobio postom obavestenje da im je veoma drago da mogu da me obaveste da sam nakon 2 godine (i 1400 uplacenih jura) ostvario pravo na dobit koja za proslu godinu iznosi 0.87 eura... stampanje i slanje tog pisma je kostalo verovatno duplo toliko...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 08. 10. 2010. u 16:48.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat