Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 01. 2011.   #2
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

koristio sam malkice Siege, i mnogo cesce ab (apache benchmark, stize uz apache). Inace Siege je mocniji od ab, ali posto ab postoji na svakoj masini onda njega mnogo cesce koristim

glavna fora kod testiranja je da budes svestan sta tacno test radi i koliko je to "realno". Obicno nije previse realno, pa je zato bitno da znas i kako radi aplikacija i idealno da imas vec neku posetu, da mozes da predvidis otprilike koliko se realne situacije razlikuju od testa i sta da ocekujes...

cisto kao ilustracija, imao sam situaciju da sam testirao jedan CMS na veliki traffic i on radi genijalno, ali onda u realnom radu krene da stuca. I onda shvatis da kad se dodaju novi clanci, a to se radilo cesto, to izazove opsti haos u bazi dok se osvezava cache. Znaci test nije bio dobar, ne zato sto ne valjaju alatai, nego zato sto ja nisam dobro simulirao realnu sitauciju (a to je obicno vrlo tricky ubosti kako treba).
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 08. 01. 2011. u 15:30.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat