Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2006.   #53
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

degojs: Ti si nekako uspeo da se ubaciš na pola priče, nisam siguran da znaš i history, stvar je u tome da su neki tvrdili kako ima je lakše da postupe otprilike ovako:

Naprave XML (ili neku alternativu) sa strukturom baze
Provuku taj XML kroz neku klasu koja im izgeneriše druge klase
Onda imaju sistem koji im omogućuje da ne pišu te osnovne querije
Zatim, za bilo šta ozbiljnije, imaju poseban sistem u kojem opet moraju da navedu tačne relacije u bazi, ključeve, posebne "view"-ove (ne ono na šta ti misliš), pa onda to tako opet provlače kroz neke scriptove koji ime opet generišu neke kodove koji im omogućavaju da se "ne zezaju sa mysql".

Po meni, svako radi kako mu odgovara, priča je o tome da to olakšava život. Ja tvrdim da je utrošeno vreme i energiju moglo efikasnije da se iskoristi, cela priča je samo o tome.

Znači ne pričamo o mogućnostima mysql, evo, prvi post je krenuo ovako:
Citat:
Jako se mnogo prica o portabilnosti koda sa jedne baze na drugu, ali nisam siguran koliko to prakticno ima znacaja? Da li vam se ikada desilo da ste naknadno morali da portujete neki web projekat sa jedne baze na drugu?
a pitanje koje je lajtmotiv je: Koje je vase misljenje o tome da li se isplati koristiti abstraction layere uopste?

uz direktno pitanje: "Kakva su vasa iskustva?"

Ne bih sada da ponavljam, ionako sam već nekoliko puta u ovoj temi, svoja iskustva po tom pitanju, kao i svoje stavove, samo podsećam na glavni tok.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat