Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #68
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Imaj u vidu da po zakonu oni nisu duzni da tebe obaveste o bilo cemu... debilno, ali tako je kako je...

Najbolje je da sto pre izmiris sve dugove, jer ce oni samo da cepaju te kamate, i posto si radnja u nekom trenutku mogu da krenu u prinudnu naplatu oduzimanjem imovine, a onda je pakao dok se ispetljas iz toga cak iako dobijes kasnije spor. Zato prvo plati sve kako znas i umes, pa se onda posle zali i tuzi da ti vrate pare...
Ako moram da izmirim sve dugove (mada je dug za firmarinu diskutabilan) koliko vremena treba da radim da pored redovnih troškova zaradim i ovo što su mi nametnuli - a da bi radila moram da zaradim i za potrošni materijal pa da zaradim za markicu za prevoz teoretski je nemoguće jer već četiri godine zarađujem samo za PIO zdravstvo i porez i potrošni materijal ... imam dvoje dece muž kao invalid radi skraćeno i niti imamo kola, nismo deset godina mrdnuli iz Beograda ali nismo kukali i radim onoliko koliko moram kako bi mi ostalo dovoljno vremena da mogu deci da se posvetim i svojoj deci i pomognem im u učenju. Zato sam i izabrala samostalnu delatnost kako ne bih morala bilo koga da moljakam da me pusti ako mi se deca razbole i kako bih bila prisutna u kući jer ne želim da mi decu vaspitava ulica, televizija i internet... Posao obavljam u kući noću dok deca spavaju, preko dana idem na teren i završavam u poreskom i banci dok su deca u školi ili kad je muž u kući dakle treba da prestanem da spavam da budem ceo dan van kuće kako bih zadovoljila nezajažljivu državu/grad/opštinu - pa čemu onda rad, život, porodica, deca - koji je smisao ovog rada?
Jednostavno pitanje: Od kojih para da izmirim te besmislene dugove? Muž bi trebalo da radi puna dva meseca ali da ništa ne jedemo, ne plaćamo struju, kiriju, ne kupamo se ... pa da sakupimo te pare a ja samo da radim da uplaćujem redovne troškove i budem vesela i nasmejana da deca ne primete da imamo ikakvih problema ...
Ako mi konfiskuju ovo malo što imam vrednog u kući (a to su mi dva računara i štampač) - onemogućiće me da zaradim i ono što mi treba za PIO i porez, ako nam uzmu televizor, šporet, frižider i DVD uređaj onemogućiće nam da deca imaju osnovne uslove za život, ako nam uzmu nameštaj neće se mnogo ovajditi a mi ćemo spavati na podu - a ako nam uzmu stan ostaviće nas na ulici i onda će imati samo još jednu porodicu na teretu - znači džabe sam četiri godine redovno uplaćivala Doprinose i Porez na dohodak - znači tako dok ne pocrkamo ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat