Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 12. 2006.   #1
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default Modularna centralizovana aplikacija (lupam keyworde)

Znaci postoje neka 2 pravca u razvoju Enterprise aplikacija (postoji njih i vishe, ali mene interesuju sad ova 2). Jedno je kad se naprave klijenti na koje se smjesti business logic, koji se instaliraju po radnim stanicama i onda sa centralnim serverom komuniciraju zbog razmjene podataka (obicno je centralni server DB) a sve operacije se obavjaljuju na samim klijentima (eventualno neke server stored procedure za duze obracune tj obrade).
Drugi metod je web-app-db server struktura gdje end-users imaju web browsere preko kojih pristupaju aplikaciji. Taj metod ima prednost prilikom azuriranja aplikacije da ne mora svaki klijent da skida nove verzije, ali ima problem sa ogranicenjima web browsera (dan danas, se ta ogranicenja polako smanjuju, ali i dalje je to ostaje web aplikacija).
Sad, meni pada na pamet jedna ideja, a vjerovatno nisam prvi koji je to smislio, a interesuje me sta mislite o tome, eventualno linkove prema tako necemu i slicno.
Znaci napraviti desktop aplikaciju, koja ima modul za autentifikaciju i neke konfiguracione parametre. Nakon uspjesnog prijavljivanja na sistem, aplikacija skida sve dostupne module sa servera (u skladu sa pravima naravno) i radi neko dinamicko ucitavanje istih u aplikaciju, kreirajuci meni, opcije i sve neophodno za funkcionisanje te aplikacije. Prednost vidim u tome sto i dalje ostaje deskop aplikacija, ali koja nema potrebe za 'fizickim' azuriranjem u smislu da pri promjeni verzije se mora skidati nova sa app servera i slicno.
Naravno, moduli bi se keshirali i imali neki verzioniranje tako da ne bi pri svakom pokretanju bilo potrebno skinuti sve.

Napisah svasta....... pa da vas cujem..
misk0 je offline   Odgovorite uz citat