Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 10. 2006.   #124
po-chat-nick
Misha Wokl
Na probnom radu
 
Avatar po-chat-nick
 
Datum učlanjenja: 14.09.2006
Lokacija: Bern
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
po-chat-nick is on a distinguished road
Default

Stvar se komplikuje i mislim da autor koliko god bio u pravu preživljava veoma neprijatne trenutke. Ponoviću , treba ići u samo središte stvari "In medias res", i slučaj zatvoriti isto tako junački i beskompromisno, kako je i započet.
Ima li osnova, mogučnosti, i materijala za tužbu, gledano iz oba ugla, parničenje ili neke druge gluparije i neprijatnosti, ne bih proveravao .... Kod nas je ipak sve moguće pa je bolje ne eksperimentisati, a i sasvim je moguće da protivnička strana iz čistog revanšizma pokrene niz gluposti koje bi Borstaletu dodatno zagorčale čitav slučaj.
Koliko sam uspeo da saznam iz druge i treće ruke niko nema preciznu ideju šta treba uraditi i čeka se da autor popusti, što se u odredjenom obliku i desilo, medjutim veliki broj simpatizera -radikala ouopšte ne zna o čemu se tu radi i ubedjeni su da je sajt opštinski. Iz tog razloga (verovatno) su se odlučili za mirovanje jer bi u suprotnom mnoge stvari morale biti detaljnije obrazložene i definisane a to bi svakako morala biti istina. Ne znaju ljudi ali sa njima- takvima se nije šaliti a to govorim samo iz jednog razloga a taj je da gotovo svi sad u Boru znaju o kome se radi i ko je autor.
Ne smatram da je sramota povući se korak unazad pogotovo što se niko iz ostalih demokratksih opcija i stranaka nije oglasio (ili sam nešto propustio) i podržao Borsteleta, i privesti slučaj kraju. Poruka je svakako izuzetno snažna i korisna, svi su obavešteni i svi znaju ono što je sam autor u osnovi i hteo da saznaju pa ne vidim razloga za dalju agoniju u kojoj nismo mi koji pišemo i pokušavamo da budemo pametni nego Borstale kome sigurno nije baš tako svejedno šta će i kako biti.
Da rezimiram: Pravac opština i direktan razgovor oko svega, eventualno telefonski ... ili nastavak junačke priče koja nema više nikakvu važnost jer je do sada čitav slučaj imao apsolutnu medijsku pažnju, uz ostvarenje svih Borastaletovih ideja zbog kojih je sve i pokrenuo.
Borstale misli malo i na sebe jer pored toga što radikali nisu zaslužili vlast i imaju gomilu mana i propusta, život ide dalje.... a i nisu oni ni slučajno jedina politička opcija i pojava kojoj si indirektno i na odredjeni način dao sasvim pristojan marketing..... kakav takav, kotraproduktivan, i savim nekorisan ali ipak se o radikalima govorilo i to doooobro i mnooogo.
Veliki procenat našeg biračkog tela uopšte ne registruje šta je dobro a šta ne (to nas uče desetine promašenih izbornih trka , kroz koju su upravo ONI- izrasli u najjaču političku stranku na našim prostorima) pa to treba shvatiti ili bar pokušati.... eto sad je mislim dosta ....

s poštovanjem po-chat-nick

Poslednja izmena od po-chat-nick : 07. 10. 2006. u 16:04.
po-chat-nick je offline   Odgovorite uz citat