Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 03. 2008.   #1
nowak
novi član
 
Datum učlanjenja: 24.03.2008
Lokacija: Vršac
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
nowak is on a distinguished road
Default Prijateljski savet

Imam 35 godina, diplomu inženjera i stalni posao koji je vrlo fleksibilan (predavač) tako da mi komotno ostaje 3-5 sati vremena za "kućni" rad odnosno tezgarenje, tj. pretvaranje progamerskog "hobija" u nešto isplativo.

Osamdesetih sam programirao u basicu i mašincu (C64 - Motorola 6502), onda završio vazduhoplovstvo, ali ostao je stari afinitet prema programiranju.

U poslednje vreme uradio sam 2 projekta u Flash-u i ActionScriptu i zaradio ponešto (interaktivna mapa grada na www.europeanreality.com ), što mi je praktično dokazalo da se može tezgariti ili kako se to lepše kaže, raditi "part-time job" od kuće.

Pošto sam sa više strana čuo da ima i ozbiljnijih (verovatno i više plaćenih) programerskih poslova od Flash ActionScript kodiranja, moje jednostavno komplikovano pitanje je:

1) Koji programski jezik ili koje web programiranje odabrati, tj šta se ceni najviše. Počeo sam da razmišljam o učenju PHP-a i MySQL-a.
2) Da li važi ono "Odaberi bilo šta i budi dobar u tome i zaradićeš" pa da ne lupam glavu i ostanem u Flash-u i dalje (mada mi dizajn nije jača strana)
3) Ili možda važi "moraš da znaš od svačega ponešto (i to što više)" pa si onda konkurentan.

Eto nadam se da će mi neko pomoću u ovim nedoumicama.
Hvala Unapred
Nowak.
nowak je offline   Odgovorite uz citat