Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 01. 2006.   #9
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da ne bude da kvarim žurku... koliko vas je imalo priliku da menja bazu podataka na nekom projektu pa da mora da ima dobar "abstraction layer", koliko vas je uopšte započelo sa jednom bazom a završilo sa drugom, koliko vas je uopšte radilo bilo šta drugo osim mysql i ponekad pgsql?

A da ne govorimo da obično takve stvari utiču na performanse, naročito na sajtovima sa većim brojem poseta.

Ja imam jednu svoju klasu za rad sa mysql, i samo je dorađujem godinama... klasa je napravljena tako da mi olakšava rad sa smarty, najviše zbog assign, radi u PHP3, 4 i 5, i iskreno nikada mi nije trebalo ništa više od toga.

Još kada čujem da nekome treba "abstraction layer" da se nebi petljao sa maysql i kreiranjem querija, onda stvarno ne shvatam kako neko može da se "bakće" sa web programiranjem, piše profesionalne web aplikacije, optimizuje ne samo php kod nego i mysql querije, a da ne želi da se bakće sa mysql.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat