Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2013.   #83
Darkonyks
član
Certified
 
Avatar Darkonyks
 
Datum učlanjenja: 27.07.2011
Poruke: 66
Hvala: 12
3 "Hvala" u 2 poruka
Darkonyks is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Darkonyks
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
2.8 + 2.8 = 5.6 što je više od dozvoljenih 3M. Jel razumeš da će sve da se vodi pod tvojim JMBG i da će da se sabira?
2.8+2.8 jeste 5.6, ali to da se sve vodi na tvoj jmbg nije tacno. Upravo sam dosao iz Poreske uprave gde sam razgovarao sa poreskim inspektorom vezano za problem pausala. Naime, upravo sam zatvorio preduzetnicku radnju, i posto sam imao dugovanja na osnovu PIO i poreza na dohodak gradjana, poreska uprava mi je lupila blokadu na tekuci racun u sabranom iznosu. Medjutim, posto se kod nas u zemlji sve radi po automatizmu, APR je po gasenju radnje prosledila zahtev banci u kojoj imam otvoren, u tom trenutku blokiran, racun, da se isti ugasi, sto je banka i ucinila.

Posto je iznos blokade bio 35000 pio, zdravstveno ... + 15000 porez na dohodak gradjan, a sa ugasenog racuna nije moguce izvrsiti naplatu, poreska mi je pokrenula blokadu na moj privatni racun na koji primam platu u visini od 35000! Kada sam pitao inspektora kako nije blokiran veci iznos, odgovor je bio jednostavan:

"Pio se vodi na jmbg a porez na dohodak (dobit) na PIB"!!!

Tako da mileusna, Pausalac moze da otvara i zatvara koliko hoce firmi u jednoj godini i niko mu ne moze nista, sve dok uredno izmiruje svoje obaveze!!!!
__________________
tO sAm jA i Tu jE ProBleM, sIlOm NeĆu Da sE mEnJam...
Darkonyks je offline   Odgovorite uz citat