Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2007.   #11
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
- razdvoj jezike po subdomenima: umesto nesto.com/sr, koristi sr.nesto.com, Osnovi jezik mozes da furas na glavnom domenu jednostavnosti radi, ili da dodas redirect (vidi sledecu tacku)
O tome sam razmisljao ali je ispalo iz kombinacije zato sto zahteva specificna podesavanja na hostu.

Citat:
- izbegni potencijalni duplicirani sadrzaj koji moze da nastane ako imas podrazumevane parametre (odnosno opcione kako ih ti zoves). Ako postoji opcioni parametar, to prakticno znaci da ces imati 2 url-a do iste strane, i zato obavezno uradi 301 redirect jednog urla na drugi. Lakse je da url bez podrazumevane vrednosti redirektujes, jer onda mozes da parsiras urlove na uniforman nacin, znas da ce svi imati taj parametar
To se samo namece kao prva ideja, ali mi se nesto ne dopada da, kada se pristupi nekom dokumentu, on prvo uradi redirekciju. Ne zaboravi da hocu da svu kontrolu URL-a radi PHP, a ne web server, tako da bih u stvari terao citac da ponovo ucitava dokument. Sad to nije neki veliki overhed ali opet, ima ga

Citat:
- Ako postoji opcioni parametar koji npr. menja nacin sortiranja nekih podataka, ali u sustini se prikazuju isti podaci, onda obavezno zabrani googlu da indexira te ostale strane
Zasto to zabraniti?

[quote]
- gledaj da url bude sto manje dubine, uz upotrebu odgovarajucih kljucnih reci/ fraza
[quote]

To se podrazumeva, a mislim da se i postize ovim fiksiranjem parametara jer tako nema potrebe da se navodi i naziv i vrednsot parametra vec samo vrednost.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Tacno je da se subodmenima "rasipa" PR, ali je vece zlo drzati vise jezika na istom domenu.
No ovo nemam sta da kazem. Gogole sve vise opravdava moje misljenje da upravo on postaje sve znacajniji negativan cinilac na web-u. Kako god da organizujes sajt, Gogole ce imati razlog da to vidi kao zlu nameru.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat