Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 05. 2010.   #25
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

1. Mozes da otvoris firmu bez menjanja boravista u drugoj opstini, bitno je samo da je validna adresa (doduse bitno je da ti je tamo neko ko ce biti voljan da ti prosledjuje pisma ). Ja imam na adresu roditelja u drugom gradu sasvim. Em manja firmarina i trtarina jer je manje razvijena opstina
2. Negde je bila i lista sta konkretno moze.. izgleda da nije zvanicna.
3. Mozes da podignes kad god hoces dividendu kroz doo (ja imam doo), ali moras da radis izmenu akontacione prijave (tako mi je rekao knjigovodja). Treba malo vremena tu, ali mozes. Problem je sto ces sledece godine morati da placas akontaciju za dobit, koju mozda neces imati! (ako si imao dobit u ovoj godini, u sledecoj ces BAREM na tu dobit placati akontaciju).
Ako otvoris doo i ides igde van - gledaj da odmah uzmes sto vise deviza kao dnevnice. Jeste da ces platiti 12% (porez na zarade, ali ne i doprinose), ali ako ne prelazis godisnji limit zaradom, vise se isplati nego dovidende, skoro duplo (nema konverzije valuta, tu ustedis barem 1%, nema akontacije sledece godine itd.). Bilo je u drugoj temi.
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat