Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 01. 2013.   #1
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Thumbs up Go Programski Jezik

Za one koji ne znaju ekipa iz Googla je pre par godina lansirala Go programski jezik. Go je uspeo da dostigne verziju 1 i trenutno predstavlja stabilnu platformu za razvoj softvera.

Već duže vreme pratim događaje i članke vezane za Go jezik i na osnovu raznih izvora mislim da sam uspeo da steknem utisak o prednostima i manama ovakvog pristupa programiranju. Odvojio sam vremena da ga savladam i sada smatram da se zasniva na odlično osmišljenim konceptima i predviđam da će vremenom postati "mainstream" i preuzeti udeo u tržištu od glavnih konkurenata.

Zato me najviše interesuje da li ima istomišljenika ili onih drugih ovde na forumu, odnosno u Srbiji? Kakvo je vaše mišljenje i iskustvo?

I generalno kakvo je stanje sa primenom novih tehnologija u Srbiji ili izučavanjem u školama? Da li vidite primenu za ovakvu tehnologiju u svojoj firmi? Da li mislite da bi teško nalaženje radne snage predstavljao nepremostiv problem?

Za najbolji način da se upoznate sa Go jezikom možete da posetite http://tour.golang.org.
__________________
ajankovic.com]
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat