Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2005.   #16
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Evo i ja nesto da kazem na ovu temu

Ja tezim da koristim smarty kad god moram da se bakcem sa html-om, osim kod trivijalnih html strana. Recimo juce sam kreirao neki jednostavan script gde sam imao 30-tak linija html koda cisto kao demonstraciju (posto se sav posao obavlja u backendu), i tu naravno nisam koristio smarty.

Alternativa smarty-u su php klase koje generisu html output. Tako sam ja recimo u svojoj bivsoj frmi morao da koristim neki rotella framework (http://www.rotella.org) koji je generisao html sa php kodom tipa:

$table = new table("640",2,2);
$table->tr ...

itd ... svaki html element je imao odgovarajucu klasu. Mislim da postoji nesto slicno i u PEAR-u. Meni je recimo to bilo uzasno smaranje. Posle toga smarty deluje kao pesma Ali opet stvar licnog ukusa.

Inace, ja smarty prevashodno koristim da bi razdvojio dizajn (html kod) od logike aplikacije, i zaista se trudim da na tome i ostane, tj. da nikako ne predjem onu crtu koju je u smarty-u tako lako preci, a to je da se smarty stara o stvarima o kojima ne bi trebao. Mislim da sam u tome uspevao. Smarty koristim cak i kada nemam apsolutno nikakvu potrebu da to uklapam sa nekim dizajnerom, niti licno smatram da je smarty bas tako jednostavan dizajnerima kao sto neki drugi misle.

Btw, jos jedan fin nacin da vidite prednosti smarty-a je da uporedite kôd nekog projekta gde je koriscen smarty sa nekim koji koristi spageti php/html pa cete i sami videti sve prednosti smarty-a A moj "favorit" stvari tipa:
PHP kôd:
<?php
if($nesto)
{
    
//php code goes here
}
else
{
?>
<html>
<head>
<body>
...
<!-- 100-tinak linija html koda ide ovde  a onda -->
<?php
}
?>
koriscenjem smarty-a zaobilazim u veeelikom luku
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat