Tema: Python
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 07. 2006.   #9
Dejan Rajic
novi član
 
Datum učlanjenja: 24.02.2006
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dejan Rajic is on a distinguished road
Default

xmmm lepa tema..

zadnjih par nedelja istazujem sve vezano za python radi izrade dilpomskog rada u njemu - i u pocetku sam se isto tako osecao kao kodi.. medjutim kasnija razocaranja su me spustila dosta...

covek se odmah navuce na sintaxu - nema sta - najlaksi jezik za rad sto se tice sintaxe kombinuje najbolje iz C-a i basica otprilike

sto se tice rada u konzoli postoji masa biblioteka ali ne toliko dokumentacije i primera (php je tu na primer extra bolji da ne kazem godinama ispred) ali ipak za tu svrhu se pokazao kao jako lepo resenje sto potvrdjuje popularnost za skripting na linuxu itd..

postoji mogucnost pravljenja gui-ja ugradjenom Tkinter bibliotekom ili preko wxWidgets-a cak postoje i open source IDE-i kao i komercijalne varijante (open source Boa constructor, SPE, PythonCard) medjutim dosta tu fali da bi se moglo meriti sa java netbeansom na primer ili bilo kojim Delphi-like bilderom

ono sto je posebno zanimljivo a sto postoji godinama jeste Jython namenjen upravo otklanjanju ovog GUI problema - to su biblioteke koje omogucuju importovanje java paketa i njihovo koriscenje - time se dobija mogucnost koriscenja java klasa za pravljenje GUI-ja pre svega a pisanje ostatka aplikacije u netipiziranom jeziku sto u mnogome olaksava i ubrzava izradu aplikacije

medjutim sve ove napredne mogucnosti jos nisu dovoljno iskoriscene ili bar ne na dovoljnom nivou da to sve izgleda kao sa pocetka kodijeve price.. - mnogi python projekti i/ili alati su napusteni (ili stopirani do daljnjeg) vec godinama neki napreduju ali nekako to sve deluje nedovoljno fokusirano da bi se nosilo sa ostalim popularnim platformama i resenjima... mada ima jako puno potencijala..

to je neki moj utisak..
Dejan Rajic je offline   Odgovorite uz citat