Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2011.   #34
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Kao sto sam par puta rekao na ovoj temi, MBP ima stvarno odlican hw, a i nedostatke sto se tice eksternih prikljucaka.

A kao i sto rekoh za manje para ovaj Dell koji sam naveo ima mnogo bolje performanse i prikljucke kakve hoces (a naravno da i kosta mnogo vise od 600 evra).

I kada pogledam stvari ovako, verovatno ne bih uopste razmisljao o MBPu. Jeste da je MBP lepsi i elegantniji, ali ne kupujem laptop da bi ga nekom pokazivao, vec da bi sto komotnije radio svoj posao.
Aj memorija tako i tako (4GB cenim da je dovoljno za sve podignute programe koje koristim - na Win7 64b ne prebacujem 1.7GB).
Ali SSD od 256GB u odnosu na 500GB/5400rpm se stvarno ne moze porediti. Moze i u Mac da se ubaci, ali izadje jos skuplji.

<offtopic>
Kada smo kod ovoga, koliko otprilike pod punim opterecenjem kada popalite sve moguce appove koje koristite u devu vam na Snow Leopardu zauzeta memorija? Pitam zbog toga da li da razmisljam o upgradeu na 8GB...
Mada uskoro izlazi i Lion, a ne videh nigde njegove buduce zahteve. Mozda neko zna nesto o tome? I kakva je procedura da se upgraduje sa Snow Leoparda na Liona? Jel mora da se instalira fresh ili ima neko upgrade dugme?
I jos jedno... koliko je stvarno i7 procesor bolji da se uzme u odnosu na i5. Jeste da je bolji, ali da li vredi i da se ovde ulaze?
</offtopic>

Iz mog ugla gledano razlika izmedju ova dva modela je u tome sto na MBP sve radi iz prve (sw mozda ne, pricam o hw), dok na Dellu bas i nije tako. Danas sam ugrabio jedno 45min, da prelistam jos neke stvari za Latitude e6510 i njegovu instalaciju na Ubuntu i naravno da postoje jos neki problemi na koje ranije nisam naisao (touchpad ne radi kako treba - skoro da je nemoguce da uopste i radi, jer koristi neki novi protokol, grafika koju sam pominjao - mada se da namestiti, mikrofon i suspend/resume, fan kontrola i jos par stvari).
Cak postoji verovali ili ne, na Ubuntu sajtu da za E6510 postoji posebna verzija, koja omogucava da teras hw u punom sjaju. Ali izgleda da se neko salio, posto je to neka netbook varijanta Na laptopu sa dve graficke da instaliram netbook Ubuntu. Mada mozda ce biti bolja situacija na 11.04, ali ko zna...

I iskreno ako ce neka stvar da me prelomi da uzmem Mac jeste ta. Ma kolika bila neupeglanost nekih aplikacija na Linuxu, pucanje zbog deps-a i sl., sa time mi nije problem da se nosim, nosio sam se puno puta.
Ali da imam odlicnu masinu, a da mogu samo mali deo nje da koristim i da rad na njoj postane samo mucenje uz gore navedene probleme koje mogu da budu i vise nego iritantni, mislim da nema mnogo smisla.

Tako da 'bem li ga sta da radim .
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat