Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2009.   #72
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
Jednostavno mi je cake odvratan na primer.
Možeš li da obrazložiš u par rečenica zašto? (Samo me interesuje šta ti se konkretno kod njega nije svidelo)

Ja sam počeo da ga koristim nedavno i mogu reći da sam prezadovoljan njime. Logika koju koriste je dosta slična mojoj i prilično mi "leži", ima svoj "bakery" koji je prilično moćna stvar. Pored generisanja modela, kontrolera i view-ova, ima par još jako dobrih stvari. Kod koji se izgeneriše se može jako lako promeniti, sam framework je pisan da završava neke stvari, a ne kao ZF koji je po meni pisan da bi se mogao proširiti pa tek onda završiti neke stvari, cake isto tako ima veliki comunity i mnoštvo već gotovih komponenti, a pored toga ima i svoje komponente koje prilično ubrzavaju stvari. Auth komponenta recimo sa 3 linije koda završava bazičnu autorizaciju korisnika (ovo je samo jedan od primera, kojih ima mnoštvo). Ima ugrađenu lokalizaciju koja radi odlično. Sve u svemu klasičan CMS od "nule" se može napraviti za jedan radni dan, a to je ono što je meni bitno.

PS. video sam negde i komponente koje povezuju Smarty, tako da se i Smarty može koristiti.


Pozdrav.
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat