Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 10. 2006.   #31
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Mislim da trebaš napraviti jednu komparativnu analizu postojećih događaja, i onda na osnovu njihovih mana i prednosti, vidjeti svoje mjesto:

1. IT Seminar, Niš
Vrijeme: jesen
Kotizacija: ne
Broj predavanja / dužina / nivo: srednji (2 puna dana, jedna sala) / 30 min / visoki
Profil: Geeks for geeks, bar po meni. Nema pretjerano likova u kravatama, marketing guys se ne pojavljuju, događaj otvoren besplatno za široki krug ljudi. Samim tim fokus na mlade snage, inspiracija i motivator za njih. S druge strane matorcima koji se osjećaju mladim pruža priliku da čuju jednu realnu priču od pravih ljudi i na taj način. Samim tim upravo zbog svog kvaliteta i neformalne atmosfere sledeće godine IT Seminar u Nišu pohodovaće mnogostruko veći broj ljudi.


2. Konferencija Microsoft Sinergija, Novi Sad
Vrijeme: jesen
Broj predavanja / dužina / nivo: veliki / ? / srednji
Kotizacija da (i to paprena)
Profil: Nisam bio nikako. Ove godine je vidim suština bila da se eliminišu studenti i ostala bratija koja dolazi da pokupi upaljače, privjeske i torbe. Mislim da bi suština Sinergije da vam ulaznica od 300e kupuje 2-3 dana vremena prisustva u prostoru gdje se nalaze direktorse face iz domaćeg IT-a i da istu iskoristite na najbolji način.

3. Simpozijum E-Trgovina, Palić
Vrijeme: proljeće
Kotizacija: da
Broj predavanja / dužina / nivo: veliki / 15min / srednji
Profil: Mislim da organizatori na Paliću pokušavaju svake godine da objedine veliki broj ljudi koje zanima elektronsko poslovanje, sad ti ljudi dolaze iz različitih sfera: od državnih instituacija, akademskih likova, veliki i malih firmi, itd. Ima mnogo likova iz marketinga, što na stejdžu što u publici. Atmosfera je poslovna, mada opet osjeti se jedan feeling opuštenosti i undergrounda, što se recimo na Sinergiji sigurno ne može osjetiti, a u Nišu je sveprisutan.

Sad ova tvoja misija i vizija najviše me asocirajuna E-trgovinu. Razlika se može napraviti u tome što je u pitanju Bgd, staviti manji broj kvalitetnijih i dužih predavanja, dovesti jednog-dva keynote stranca.


4. Festival B-Link Gate o3one, Beograd
Vrijeme: proljeće
Broj predavanja / dužina / nivo: ?
Kotizacija: ?
Profil: Nisam bio. Po opisu više nafurana priča za kreativce i bliži je advertajzingu nego Internetu, ali takođe kači Web i sa te strane predstavlja konkurentan događaj.
mungos je offline   Odgovorite uz citat