Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2007.   #49
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

A meni opet nije jasno kako tebi nije jasno
Nemoj Pedja da se ljutis, ali ovaj tvoj stav meni deluje kao klasican "da komsiji crkne krava". SBB je sticao finansijsku korist..a koji provajder nudi uslugu na lepe oci odnosno besplatno??

Kakve veze ima ko je vlasnik SBB-a i koliko ce to njega da kosta?! Mene iskreno to apsolutno ne zanima iz prostog razloga sto ja od toga nemam ni koristi ali ni gubitaka. Sa druge strane, vlada kao "suvlasnik" Telekoma meni kao korisniku i tek kako u ovom slucaju nanosi direktnu stetu.

Sto se konkretnog slucaja tice, na stranu ono sto svi znamo ili ono sto svi mislimo da znamo, sa pravne strane ne postoji ni jedan dokaz da SBB kao firma podrzava pirateriju. Dokaz tipa "Dobio sam papir u SBB-u" svodi se na rekla-kazala. Cinjenica je da ni u jednom zvanicnom obavestenju ili zvanicno plasiranoj informaciji od strane tog provajdera ne stoji crno na belo da podrzavaju ili reklamiraju pirateriju, tako da je cela ova situacija po meni licno talasanje i pucanje u prazno.

Ono sto je najzanimljivije jeste, zasto se bash sada talasa. Ima jedan topic i ovde na devu kako je juce zapocela javna rasprava o "pravilniku o povezivanju javnog telekomunikacionog operatora sa telekomunikacionim operatorom druge države", odnosno konkretno zbog slucaja sto je SBB vec ugovorio spoljni link koji zaobilazi Telekom i podneo zahtev. Da li je onda slucajno sto se bas ova dva dana pojavljuju clanci u novinama sa nazivom "SBB leglo piraterije"?

Elem, da ne bude zabune, sta bih ja kao korisnik dobila iz ovoga? Otvorena vrata za slobodnu konkurenciju LJUDI!! To dalje znaci, da ne moram vise da trpim ni Telekom, ni SBB a bogami ni IKOM i kojekakve. Onda lepo mogu da sednem, da sracunam sta mi se najvise isplati, lepo + na jednu stranu, - na drugu pa da vidimo kako dalje.

Nadam se da je sada jasnije zasto je u ovom momentu SBB glavni adut za razbijanje monopola, a da se niko zbog toga nece seliti.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 07. 11. 2007. u 23:17.
conica je offline   Odgovorite uz citat