Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2007.   #1
tesliana
novi član
Na probnom radu
 
Avatar tesliana
 
Datum učlanjenja: 07.01.2007
Lokacija: Niagara
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
tesliana is on a distinguished road
Default Startup Inkubator

Predlog: Vecina projekata pucaju ne samo zbog nedostatka para vec i zbog nedostatka razlicitih sposobnosti i resursa drugih vrsta. Zato predlazem da se prvenstveno investitori iza Startup Show i sami organizuju i da pokrenu jedan startup inkubator.

Zasto: Pored kapitala, svetske VC kuce startupima nude veze u razlicitim industrijama kao i svoje iskusne poslovne ljude. Globalno gledajuci, Srbija je premalena zemlja. Kroz takav inkubator bi se moglo mnogo efikasnije skupiti i upotrebiti i kapital a i drugi resursi.

Investitori: Pored kapitala, investicije bi se mogle praviti ulaganjem vremena (time IS money) kao i drugih potrebnih resursa u obliku poslovnog prostora, kancelarijske i tehnicke opreme pa cak i licnih potreba (-: hrana i smestaj :-) itd.

Kako: Procjenile bi se sve razlicite investicije i za njih bi se dobio deo vlasnistva u inkubatoru. Korisnici inkubatora bi inkubatoru dali neki broj deonica svog startupa za specificne i specificno pogodjene upotrebe razlicitih resursa.

Primerak: Dodjem ja i to samo sa golom idejom i uspijem da ne kazem bas sve ali dovoljno da iz inkubatora dobijem pomocnika koji ce da mi pomogne da uradim neki prototip. Sa tim prototipom se onda pogadjam i za druga sretstva od upotrebe kancelarija pa do kapitala i sve izmedju.

Prednosti: Ja trosim vlasnistvo u mom startupu samo za one resurse koji su mi najpotrebniji a to radim unutra a i van inkubatora. Inkubatoru bi bio cilj da u moj projekat investira sto manje i da se na taj nacin rizik raspodeli na sto veci broj startupa i sa drugim VC van inkubatora. Mnoge sposobnosti inkubatora i drugi resursi se bolje iskoristavaju sa sto vecem brojem startupa.

Vasa misljenja ?

Off Topic: P.S. Zahvaljujem se svim onima koji su me nakrpili zbog one preduge teme i sa tim me naterali na ovu mnogo kracu a nadam se i mnogo jasniju.
Pozdrav, Zdravko
__________________
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
tesliana je offline   Odgovorite uz citat