Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 01. 2008.   #10
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

@Dragan: moj komentar je bio generalno upućen na mnoge "fizičke" poslove gde poslodavci ne navode cifre, čak ni okvirno.

Citat:
Javi se, dobićeš detalje, kao što bi ih dobio i pre ove prepiske, daj ponudu i to je to.
Nisam lično zainteresovan, ali znam nekoliko ljudi koji rade ovakve šljake. Dvojici sam spomenuo i prvo pitanje je za koliko para. Na moju rečenicu, pišite tom i tome sam dobio od jednog odgovor:

"Pa da čekam detalje 2 dana i da još dva dana pogađamo cenu, a da je posao za 100e, hvala što si me pitao." - student, web fizikalac

Drugi:

"A šta konkretno treba da se uradi i za koje vreme?"
Ja: "Ne znam detalje imam samo ovo, javi se na mail"
"Ovo što si mi poslao mi ništa ne znači, sa tako neozbiljnima nemam vremena da radim" - diplomirani elektronac, takođe web fizikalac

Kako neko ko gleda oglas može zaključiti obim posla i kako na osnovu toga može da proceni koliko će mu vremena trebati? Nikako. Da se cimam i dopisujem sa ljudima da bi prosledio informaciju mi je malo :/

Dokle ćemo više sa poslovanjem, kolko daješ, kolko ovo kolko ono. Ajmo malo freelance sisteme da propagiramo, da su stvari javne. Oglasiš posao, kažeš maximalno dajem 400e, ko nudi manje? Stvar rešena.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline