Tema: mysql cache
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 01. 2006.   #6
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

stvar je u tome sto cu kesh regenerirati relativno brzo - bice blokova koji ce biti keshirani samo 5-10 min, mada ce biti i takvih koji ce imati do 5 dana lifetime

imedju ostalog (kad smo vec otisli u offtopic) koje su vase preporuke za ubzanje koda?
radi se o sajtu koji ima preko 4 000 registrovanih korisnika, dobar deo njih je veoma aktivan u vreme nekih takmicenja i glasanja, tako da je u to vreme server dosta 'zauzet'
(sajt je dostupan i neregistrovanim posetiocima)

evo i daljih mojih razmisljanja:
- sajt ce biti multilingual. ono sto se moze keshirati ce biti u language-specific keshu. U principu za obicne fraze ('login', 'username' i sl) obicno imam nekoliko fajlova tipa: translation.en.php koje inkludujem u zavistosti od izabranog jezika. neko bolje resenje?
- mod_rewrite - koliko on ustvari opterecuje server? procena u procentima mi saswim odgowara


takodje, izgleda da cu morati da im napisem i mali forumchic
tipovi imaju phpBB, koji po meni nije prijateljski nastrojen ka resursima. koliko sam mogao shvatiti od kratkog researcha, gotovi forumi imaju sledece boljke:
- pre ili kasnije postanu teski
- oni koji nisu jos uvek postali teski, imaju mali lifetime, sto znaci da nisu dobro oprobani protiv svakojakih hack-ova i sl - a upravo to je ono sto je meni dosta bitno
najverovatnije cu uraditi neki tiny forum sa naj-naj vaznijim opcijama iz phpBB-a i toliko

moderatori: mozda da splitujemo temu i da od mog posta: "da, bas sam danas procitao za taj feature mysql cache-a ....." ovo ode u PHP?

Poslednja izmena od robi-bobi : 10. 01. 2006. u 15:50.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat