Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #34
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
"Evo rešenja". "pored gomile đubreta i šuma" je ključna rečenica. Znaš, ja recimo sednem da gledam neki film... ispostavi se da je jako dobar, a onda krenu da ga seckaju reklamama (đubre i šum) i lagano izgubim interesovanje i gledam nešto drugo jer mi ovo pokvari utisak. Ili kupiš burek, pa se ispostavi da je sir kiseo, pa jedva malo gricneš poneku koru jer si baš gladan. Hoću li da ga kupim ponovo? Hoću, ali ne uskoro i ne u toj pekari.
Poredjenje twittera sa filmom je malo nezahvalno jer film moras da gledas od pocetka do kraja. Na Twitteru mozes sam da odaberes ljude koje ces da pratis - prijatelje, one koji ne spamuju, kolege iz struke, ljude sa istim hobijem i sl. Ja ne dozivljavam twitter kao servis gde moram da visim 24/7 i da pratim sve sto je svako rekao - to je potpuno besmisleno. Tome sluzi search i tu je puna snaga twittera. Mogu brzo da pogledam da li je neko u poslednjih par dana pisao o necemu sto me interesuje i odmah da se ukljucim u diskusiju ili pronadjem zanimljive ljude. Twitter - interaktivan, film - pasivan. Tako da vrlo lako mozes da se izolujes od djubreta i spama pa cak i ako te interesuje samo 0.01% od toga sto ljudi pisu po twitteru - mozes da pronadjes nesto za sebe.


Citat:
Tu bih ja zastao na trenutak Reći da je twitter sranje je vrhunski bezobrazluk, i ja to nisam nikada rekao. Verovatno si pogrešno shvatio.
U pravu si - nisam se dobro izrazio.

Citat:
Cela ova priča je krenula u pogrešnom pravcu, mi ne pričamo o tome da li je twitter žešće sranje, već o racionalizaciji vremena. Koliko u stvari đubreta ti treba da progutaš da bi izvukao par korisnih informacija. Tu je jedino pitaje - vrlo lično: gde je tvoj prag tolerancije?
Slazem se - nekome je twitter super da ubije 8h na poslu u drzavnoj administraciji gde se beskonacno smara, neko voli da vidi sta mu rade prijatelji a neko koristi kao realtime search engine. Kome nista od toga ne treba - ne mora ni da koristi U svakom slucaju twitter je zanimljiv kao fenomen i siguran sam da ce vremenom transformisati u nesto sto ce svima (ili vecini) koristiti.
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat