Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 11. 2013.   #7
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Jedna od aplikacija na kojoj sam radio par godina bi mogla da se podvede pod enterprise. Korišćeni su .Net, SQL Server, MSMQ. Front end je bio Asp.Net. Firma u kojoj sam radio je Microsoft shop pa nije bilo ni dileme koji će se stack koristiti. Pitanje je samo bilo da li da se koristi običan ASP + VbScript ili .Net - to je bilo vreme kad je .Net tek počinjao da se koristi. S obzirom koliko je to ispalo komspleksno na kraju mislim da bi bila prava propast da je rađeno u VbScriptu. Ni sa .Net-om nije bilo sjajno pošto je u to vreme bio aktuelan .Net 1.1 i tek je ponešto kasnije uključivano iz novijih verzija. Procenjujem da bi ceo kod bio možda i 2-3 puta manji ali i pregledniji i proširiviji kada bi se danas krenulo sa aktuelnim .Net tehnologijama - Entity Framework, LINQ, Asp.Net MVC, WCF, WF, možda NHibernate... Da ne pričamo sad o unapređenjima samog jezika nevezano za razne API-je - generics, lambda izrazi, async, itd.

Verujem da Java stack može da se meri sa ovim, ali bi bio veoma iznenađen da za PHP, Python ili Ruby postoji ta količina API-ja, Frameworka i generalno podrške za enterprise projekte. Tj. verovatno za većinu tih stvari mogu da se nađu ekvivalenti, ali mora da se krpe biblioteke sa sto strana dok se za .Net gro toga dobija iz jednog izvora, odlično dokumentovano i još bolje propraćeno alatima. Doduše i za određenu cifru.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gruja za poruku: