Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2008.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default par (advanced) pitanja oko cURL-a

petljam se sa optimizacijom jednog meta-search engine-a koji sam pisao i koji koristi curl php extenziju (u multi modu), ali ima par stvari koje ne mogu da provalim:

1. izgleda da curl ne postuje zadato vreme za timeout? Zadato je
Kôd:
curl_setopt($conn[$key], CURLOPT_CONNECTTIMEOUT, 2);
curl_setopt($conn[$key], CURLOPT_TIMEOUT, 3);
ali ako se net zaglavi cesto curl potrosi po 5-6 sekundi pre timeouta. I to je vreme koje on prijavi sa curl_error(), tipa dobijem:
Kôd:
CURL Error (teoma): Connection time-out after 6943 ms
Meni ovo pravi veliki problem jer mi cela strana zaglavi cekajuci jedan search engine koji je spor. Da li postoji neki bolji nacin da se pouzdano ogranici curl da posle 3 sekunde ubije vezu?

2. Da li postoji nacin da zadam explicitno na koji DNS server da se curl kaci za resolving domena?

3. Kesiranje IP-ja koje je navodno ukljuceno po defaultu mi ne radi, koliki god stavio CURLOPT_DNS_CACHE_TIMEOUT moj skript i dalje svaki put cima DNS server. Kako da nateram curl da zapamti resolved names ?

eto toliko za sad..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat