Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 11. 2010.   #64
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
collaborative workspace kum Igor Srdanovic
Dakle nakon sto je Torbica dao utopisticki uvod - collab workspace nije nikakva novost na zapadu. Ja sam imao ideju da pokrenem tako nesto pre godinu dana ali me je inicijalno ispipavanje trzista obeshrabrilo. I dalje mislim da to ne bi proslo ovde jer ovo nije sredina u kojoj postoje pravi silicon valley startupovi koji imaju investitore ili barem pocetni kapital koji bi koristili da placaju zakup stola/office-a. A razmazeni freelanceri uglavnom ne zele da napuste topli porodicni dom i po kisi i snegu i Beogradskoj guzvi idu u office, kada ih kod kuce ceka mamina supica i peceno pile.

Voleo bih da me neko ubedi u suprotno, a sto se tice same realizacije mislim da je dovoljno pogledati sajtove 4-5 najboljih collab spaceova po USA i pokupiti principe rada. Jedna od najvaznih stvari prilikom primanja ljudi u open space jeste to da svako mora da postuje kucni red inace leti napolje. Npr, nema pricanja mobilnim telefonom (postoji prostorija za to), slusanja muzike (slusalice dozvoljene) i sl. stvari koje ometaju druge ljude u poslu. Takodje mora da postoji soba za odmor/druzenje, kuhinja, lockeri i sl... Ima tu jos stosta ovo su samo neke osnove.

Ajde ako ima jos zainteresovanih mozemo i da organizujemo neki radni dorucak na tu temu pa da porazgovaramo o mogcnostima za otvaranje tako necega ovde.
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat