Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 08. 2010.   #17
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Ma jok ... nista nisam radio - mozda ih provucem kroz scrapebox ako bude imalo potrebe. U svakom slucaju imam i jake linkove 10+ pr5+.
Dosta ljudi pinguje,ali ja nisam primetio da to ikako poboljsava indexiranje. U svakom slucaju jos jedna tehnika koju primenjujem i koja nije efikasna je da napravim rss feed od tih profila (po 10 url-ova u feedu) i onda submitujem u 50 rss direktorijuma.

Uglavnom sa drugim sajtovima sam probao da stavim tako samo par hvalitetnih pr6 linkova sa autoritetnih domena (naravno na strani pr6 ne pr domena) .. i primetio sam da ne pomaze nas mnogo.

Dosta je logicnije da bude kao sa link bait linkovima - posto to google posmatra kao "prirodne" linkove. Profil tih linkova je da dobijes gomilu slabih linkova i nekoliko jacih. Ne znam koji je idealni odnos ali mislim da je bar 1:100 tj za jedan jaki link treba 100 nekih slabih.

Linkove iz direktorijuma ,article direktorijumima ,blog komentarima,profila foruma,foruma itd da tako radi vecina webmastera. Ali pretpostavljam da vecina ne doda kvalitetne linkove na svoje postojece manje kvalitetne linkove - npr 10-20 edi/gov linkova na 1000 drugih i npr 30-40 pr3+ obicnih TLD linkova.

Mada je fora da radis link bait koji ti daje ovo sto sam gore opisao - i onda ne moras da pazis na te odnose
buksula je offline   Odgovorite uz citat