Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2008.   #78
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Ovo ti predstavlja generalizaciju stvari na osnovu sopstvenog iskustva. Ti si uspеšan u poslu sa softverom jer to najbolje znaš da radiš, to ne znači da se kontent ne isplati. Neko drugi je uspešan sa kontent sajtovima, i kada biste vas dvojica zamenili mesta ni jedan ni drugi ne bi znao šta da radi sa biznisom onog drugog.
Tu si u pravu kad jeriječ o stručnjacima u određenom području -- uvijek je najpametnije i najisplativije krenuti u biznis kojeg poznaješ i u kojem si dobar.

Ali kao što je Istok primijetio, ovdje se pojavljuje sindrom "ja ne znam ništa, a htio bih nešto što će mi biti isplativo uz što je moguće manje truda; ajde da vidim taj Internet, čuo sam da se tu može zaraditi". Pitanje iz naslova ove teme moglo bi se lako preformulirati u "može li se zarađivati od programiranja", ili čak "može li se zarađivati od X-a". Može, naravno da se može -- pitanje je samo koliko i uz koliko truda. Postoje određena pravila i aktivnosti koje funkcioniraju i koje mogu donijeti zaradu, i to se uglavnom na ovoj temi i pretresa. Ali bottom line jest da se može zarađivati od bilo čega ako to znaš raditi, i to ne samo u stručnom smislu već i u poslovnom, te ako to i radiš.

Kad je riječ o stvaranju sadržaja, "znati to raditi" je a) biti svjestan koje teme privlače publiku, b) znati napisati zanimljive članke o tim temama, c) znati pronaći odgovarajući poslovni model (npr. pretplata ili reklame), te d) sve to raditi full-time. Stvaranje sadržaja možda nekome izgleda kao laganica, ali to je daleko od istine.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat