Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2011.   #6
pkrstic
profesionalac
Qualified
 
Avatar pkrstic
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 109
Hvala: 21
11 "Hvala" u 11 poruka
pkrstic is on a distinguished road
Default

Moje misljenje je da je SASS kao i svi slicni alati (LESS) ok za mali tim (max 3 coveka), za vece projekte ne mislim da je dobro resenje iz prostog razlog zato sto debug nije da kazem pravolinijski, znaci ono sto ti vidis u nekom toolu za inspektovanje html/css tipa firebug, ne odgovara onome sto imas u fajlovima, i kada imas projekat na kome radi 10+ ljudi koji po automatizmu menjaju css jer im lakse da pronadju definiciju iliniju na osnovu onoga sto pise firebugu onda imas problem. Retko se ima vremena da se svi ljudi obuce da rade u tome, drugo i dalje se u SASSu moze pistati cist css i optimizovati kasnije.

Kada jedan od tih SASS i slicnih alata postane standard i kad ga bude moguce menjati u nekom pluginu kao sto je firebug onda ce postati opste prihvacen, ovako i dalje ostaje problem da je to jos jedan "jezik" koji se mora uciti, i svaki novi covek koji dodje da ucestvuje u projektu mora da nauci to, onda shvatis da se sve to moze postici i bez SASS u cistom css-u koji vecina zna.

Najveca prednost je sto uvodi promenljive koje se mogu koristi dalje da se ne bi ponavljao jedan isti tekst na vise mesta, ali imas problem da uvodi i vrlo lako pisanje selektora koji su vrlo specificni (primer "#menu ul li a") koji se kasnije tesko pregaze sa novom definicijom. Mislim da dobar i pametan html/css koder moze da napravi dobar css i bez ovoga.
pkrstic je offline   Odgovorite uz citat