Tema: Autopijac
Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 07. 2006.   #34
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Bah bespotrebne li diskusije

Ali da se i ja prikljucim

Bluesman, potpuno se slazem ako neko odluci da zivi negde treba valjda da se uklopi koliko moze, ali kao sto vidimo to ovde ne funkcionise bas

Moji su se skupili sa razlicitih strana i slucajno nasli u NS i eto ja se bas osecam kao Novosadjanin a tek sam prva generacija rodjena ovde tako da to sa trecmo generacijom ne ide bas.

<maksimum off topic + tema koju mozemo i da preskocimo>

Lepota NS je stvarno sto postoji tolika razlika u ljudima i to bogactvo je ono sto cini NS predivnim. Nije problem u jeziku zasto postoji netreperljivost izmedju "starosedelaca" i "dodjosa" nego u mentalitetu. To je psiholoska stvar u Vojvodini zivot je uvek bio relativno lak zadnjih 100 injak godina, posejes, pozanjes i malo svinje i kokoske timaris i eto. Dok su ljudi iz manje rodnih predela vise morali da rade pa su dolaskom u lepu nam Vosu uvideli kako njihov rad ovde proizvodi mnogo vise i onda jos vise upirali. I onda kad mi neko kaze "Ovi dodjosi nam otimaju radna mesta" meni dodje da ustanem da ga/ju opalim onako zivotinjski. A sto je i najgore ti "starosedeoci" opet nisu tu "za vjeke vjekova" nego su i oni naseljavani. Pa cela Vojvodina je "dodjoska". E sad da ne bude toliko sve na jednu stranu postoje zamerke i na "dodjose", rezon Bosanaca (mada mnogi Srbi iz Bosne kazu da nisu Bosanci nego Srbi) da kada su u Vojvodini npr. je da je svaki Bosanac redom "njihov" i "dobar" i suvise se zatvaraju uopste se ne utapajuci u okolinu, sto bi po meni nekako bilo normalno.
</maksimum off topic + tema koju mozemo i da preskocimo>

A Pijac
Pa ja sam se vec navikao da govorim Piaca (onako italijanskim akcentom) zato sto mi bas super zvuci
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat