Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 06. 2008.   #14
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Nemojte se praviti grbavi i glupi. Reći da uređaj košta koliko uređaj + dvogodišnji plan je apsolutno glupo i nikakav argument u bilo kakvoj diskusiji.

Na primer, kada sam gledao BlackBerry za testiranje bio je oko 500e + 20-30e mesečno ugovor i push mail usluge. Da li to znači da BlackBarry košta 1220e? Ne baš, nego da mene posedovanje tog telefona i usluga koje ga prate mene koštaju toliko, ali sam uređaj je jeftiniji ako bih našao način da dođem do njega.

Jako mi je zanimljivo gledati ekipu kako se čudom čudi što Apple radi što je oduvek radio, samo na tržištu na kome nisu navikli da vide takvo ponašanje. Na svim tržištima Apple je skup i ljudi plaćaj premium cenu za njihov hardvare. Ista priča sa iPhoneom, kao komanija ponašaju se isto kao i uvek. Ako ti se ne sviđa ćutiš i kupiš nešto drugo...

Ja sam jedini koji je iskomentarisao cenu iphone + cenu pretplate koja je ukljucena u njegovu kupovinu bez mogucnosti da se kupi bez pretplate. Tako da mogu direktno da se nadjem uvredjen tvojim postom ili barem onim "glupi", smanji malo svoj ton, to sto ti mislis da ces da razvijas aplikacije za njegovu platformu pa mislis da je on dobra investicija to je tvoja stvar, ja tebi nisam pre izvesnog vremena napisao da ti je razmisljanje glupo!

Poenta cele price je iphone kod nas, nisam mozda napisao ali svrha iznosenja cene u Americi je bila da bi ljudi videli koliko je to skupa igracka, koja kad bi se kod nas pojavila samo bi bila jos skuplja, i ovako su cene telenora, vipa i mts-a jedne od najjacih u okruzenju a mozda i sire. A kad bi ponudili iphone verujem da bi pretplata bila tipa Vipove za malo bolje modele od 3000 din +pdv tj. 3500din mesecno, pa ti vidi da li se isplati. A posto to nije uopste isplativo jednostavnije je da nabavis iphone na crnom trzistu za duplo vecu cenu, pa uzmes paket kakav hoces, tj kakav ti odgovara, a ne da te oni ucenjuju sta moras.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat