Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 04. 2008.   #2
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Mi smo probali nekoliko vidova ciljanog oglasavanja: krstarica, etarget i google adwords, facebook, kao i neke sa bannerima (necu spominjati sajtove)

Banneri na jednom sajtu su bili apsolutno neproduktivni, a na drugom nije lose, ali nista narocito.

Apsolutno najbolje se pokazala krstarica (broj i kvalitet poseta) dnevno za manje para postize isti efekat kao etarget, google i gore spomenuti banneri zajedno. Google je strasno bacanje para (za nas) ali je najrasprostranjenije pa nemas mnogo izbora. Facebook je interesantan zbog demografskog targetovanja, ali nemam brojke za duzi period.

Ono sto je interesantno to je da je skoro bio clanak o play2go.com u novinama 24sata (novosadskim).

Ako ignorisemo puku srecu da je uvod u clanak bio na naslovnoj strani pored slike Ane Ivanovic, reakcija je bila takva da se zapitam vredi li uopste ulagati u online oglasavanje. Posecenost i broj downloada aplikacije taj dan i naredna dva skocilo cca 30x u odnosu na uobicajene 3-dnevne periode, a nije nas kostalo nista osim kvalitetnog press releasea koji smo sami napisali.

Tako da moj odgovor je 3 ili 5, kako se uzme. Ali ako imam 100 EUR u ruci, veoma bih razmislio da li bi ulozio u

a) reklama u novinama ili naruceni/placeni clanak
b) tonu malih flajera i targetovanje ruka-ruci
c) eventualno krstarica ciljne oglase
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku: