Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2011.   #5
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Skoro sam pitao ovde na forumu vezano za istu stvar. Samo sto sam ja imao SLO nalog. Sada sam na US.

Proverena procedura je ovakva...

Jedina opcija da imas US account je ili da imas US cc ili Gift Card. Kao sto kaze Dejan, taj Gift Card se kod nas kupuje preko qvouchera (ista procedura kao dopuna za pripejd mob)... na trafici se uzima.
Napravis nalog na qvoucheru, pratis proceduru za kupovinu iTunes Gift Carda. Kao rezultat procedure dobijas neki alfanum kod.

Kada kupis tako dopunu (postoje samo 2 iTunes Gift carda koja mozes da kupis, opet ko sto Dejan rece), nju trebas prakticno da aktiviras ili da uradis Redeem Gift Carda.

Kada menjas podatke na AppStoreu, moraces da uneses neku fiktivnu adresu u US (zip code mora biti validan i to proveravaju, kao i na mnogim mestima). Evo ti npr. za San Francisko, CA (94101 (315)).
Onda treba da uneses Payment Type. Ispod dela sa karticama imas link "Itunes Gift cards and Certificates" -> "To redeem a code, click here".
Ovde uneses onaj alfanum kod sto si dobio na quvoucheru. Na taj nacin si promenio store na US.

Ako hoces vise para da imas na racunu za iTunes Store/MAS (kada odradis jednom u MAS, odmah je updateovan i ITS), samo kupis vise Gift Carda preko quvoucehera i uneses po istom principu kodove koje ces da dobijes. To se nalazi u MAS -> Quick Links (desni sidebar) -> Reedem (od sada odavde i ovako aktiviras svoje Gift Cards, ono je samo bio prvi put prilikom promene).

I za kraj ali ne najmanje bitno, jeste kada sam promenio store, sve stvari koje sam kupovao bilo za pare ili kao free sam izgubio. Dakle nema ih u Purchased tabu. Ti ih imas na kompu, rade, ali ne mozes da ih updateujes i sl.
Ako reinstaliras komp ili app, nece ti naplatiti ponovnu instalaciju aplikacija koje si kupio (kada hoces da je instaliras nesto sto si vec instalirao preko MAS dobijes poruku kao: "Vec ste kupili app tako da vam ovog puta nece biti naplacena. Da li zelite da je instalirate?") i sve to radi, osim sto ih nemas u odeljku Purchased, pa samim tim nemas ni pregleda koje si app ikada kupio i ne mozes da ih updateujes.

To je cela prica. Ono sto je neprocenjivo u US store su reviews korisnika aplikacija, koji su mi i vise nego od pomoci kada gledam nesto.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" _korso_ za poruku: