Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 08. 2006.   #1
mucky
novi član
 
Datum učlanjenja: 13.08.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
mucky is on a distinguished road
Default Početničko nerazumevanje DIV koncepta

Na svoju žalost, moram sam da napravim svoj mali sajt, a pošto bih želeo da usput nešto i naučim, odlučio sam se da batalim tabele i da malo budem "u modi" da DIV kontejnerima i CSS pozicioniranjem.

Posle dosta uloženog vremena naučio sam neke stvari, i *skoro* da sam skontao kako da kontrolišem sadržaj koji će se prikazivati, ali jednu stvar nikako da skontam do kraja.

Kôd:
<DIV ID="parent">
    <DIV ID="child1">Some content x 10</DIV>
    <DIV ID="child2">Some content x 20</DIV>
</DIV>
Kako da nateram parent-a da njegov width i height "prati" width i height njegovih child-ova? Odnosno, kako da nateram child kontejnere da mi razvlače parenta tako da sadržaj uvek bude unutar DIV kontejnera? Redovno mi se dešava da, kada im svima stavim bordere čisto da vidim dokle se protežu, parent bude jedna mala tanka linijica desetak piksela puta 2 piksela, a child kontejneri se razvuku kud koji mili moji? Ili, još gore, sadržaj iz child kontejnera izađe i iz svojih kontejnera kao i iz parenta?

Što je najgore, nekad parent hoće da isprati svoju decu, a nekad neće, i uopšte mi nije jasno šta bi mogao da radim pogrešno...

Napominjem da ni parent ni child nemaju stavljeno position: absolute, niti float: left/right, kao i da nemaju stavljene fiksne vrednosti za širinu/visinu..

Da li postoje neke uobičajene situacije zbog kojih se ovako nešto dešava? Da li postoji neki CSS koji može da utiče na ovakvo ponašanje?

Hvala unapred na odgovorima
mucky je offline   Odgovorite uz citat