Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 09. 2007.   #1
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default Veza sajta sa forumom

Xi !

Imam sopstveno resenje za autentikaciju korisnika: tabele i operacije login, logout, username, password itd.

Bilo bi lepo kad bi mogao da "zakacim" forum i to neki od poznatih (SMF, phpBB,...) ali tako da korisnici kad se registruju na sajtu u isto vreme se registruju i na forumu.

Na primer: kad korisnik klikne "submit" na stranici za registraciju... posle moje operacije "INSERT INTO my_user ... " uradim poziv SMF_register_user("pera", "pera123")

Naveo sam SMF jer sam video da tu postoji neki API u razvoju za ove stvari, ali nisam primetio da postoji registracija korisnika.

Moguce da neki drugi forum omogucuje ovo lakse...

Sajt je pritom "jaci" od foruma, to znaci da bi trebalo da se ZABRANI registrovanje korisnika na forumu, vec se izborom opcije "registracija" salje na sajt. Ovo je da bi se sprecilo da postoje 2 korisnika sa istim usernameom, jedan na sajtu i forumu, a drugi samo na forumu.

---

Da li je neko radio ovako nesto i ima da preporuci neki forum, ili da odustanem i napravim svoj forum

Forum nije namenjen da bude osnova sajta (kao recimo na burek.co.yu) vec kao support i tek poneku diskusiju.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat