Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 09. 2007.   #5
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Niej dobro to sa insertima jer se radi o eksternoj bazi. Nije uputno direktno u njupisati jer to moze itekako da bude problem.

O istom problem vec neko vreme i ja razmisljam jer mi treba ista stvar, ali se nisam udubljivao u konkretnu implementaciju.

Ako forum nema API sa registraciju (a cudi me da SMF nema) onda ti ne gine da ga napravis. To je samo po sebiproblem jer isam forum prilikm registracije od korisnika trazi neke podatke i upisuje ih u bazu. Cesto postoje neke custom opcije prilikom registracije koje recimo direktno uticu na automatsko postavljanje privilegija i slicno. Ako pravis svoj sistem za registraciju koji treba da kreira nalog i na forumu onda moras da uradis sve sto bi i sam forum uradio prilikom registracije korisnika.

Uz to, imace si problem dupliranih podataka, posto forum ima neki svoj skup podataka o korsiniku, a ti imas svoj i sasvim je zivesno da ce se delom preklapati...

Za SMF mislim da sam citao da je dosta fleksibilan za povezivanje sa externim bazama korisnika, i da je izvodljivo da ga namestis da proverava korisnike iz druge baze.

Jesi li gledao kako su to resavali za druge sajtove? Imas gomilu CMS-ova kojima su napravljeni moduli za povezivanje sa raznim forumima pa i SMF-om.

Najbolje jeste da napravis svoj forum, ali meni se to cini kao prilicno radikalno resenje

Poslednja izmena od Pedja : 11. 09. 2007. u 20:56.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat