Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 04. 2008.   #1
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Question Nestao jedan NEWLINE iz fajal nakon FTP transfera

Mislim da ovo ne bi trebalo bas biti unutat "Pocetnickih pitaja" ali nisam ni nasao neko bolje mjest, a mozda ipak i je poceticko pitanje.

Prebacio sam jedan fajl sa PHP kodm na server(ispravio sam neki bug) nacin na koji sam to ucio za taj isti fajl(vec sam na 20v verziji) sigurno kojih i 30 puti, te naravno bacim odmah pogled na web stranicu da li radi kada ono ne radi javlja da nepostoji neka fukcija i kada gledam ja zbunjeno u to i mislim se meni lokalno radi ????

Nakon 15 minuti trazenja problema otkrijem sljedece:

1. Transfer se radio u ASCI modu(ovako se radilo i prije i prije nikada nije bio ovaj problem) i zbo toga se jedn NEWLINE nestao:

ovo je fajl koji saljem(dio fajla radi jednostavnosti):
PHP kôd:
    // Fnkcija u $text, doda $add ali prije toga stavi $prefix, 
    // te unutar $add doda slasheve(\) i NewLIne zamjeni u " "(SPACE) 
    
function addIfNotEmpty$text$add$prefix)
    { 
a ovo je sto je stiglo na server:
PHP kôd:
    // Fnkcija u $text, doda $add ali prije toga stavi $prefix, 
    // te unutar $add doda slasheve(\) i NewLIne zamjeni u " "(SPACE)    function addIfNotEmpty( $text, $add, $prefix)
    

Da li netko zan zasto se to dogodio ?

Ja sam rijestio to tako sto sam ga prebacio u BINARNOM modu, ali me stvarno zanima zbog cega se to dogodilo.
Jer stvarno ne kuzim, sve sam uradio kao i prije za isti faj i to prko 30 puti kao i do sada a sada od jednom neka greska ???

Koristio sam FileZilu na Ubuntu 7.10(nisam pokusavao sa drugim alatima)

Od sada sve prebacujem samo u BINARNOM modu i ovaj ASCI mod bi tribalo zabraniti.

A da nesto na serveru koje sam salo nije zabrljano ???

Poslednja izmena od misko_ : 15. 04. 2008. u 23:23.
misko_ je offline   Odgovorite uz citat